Fitnesstronic - to idealne rozwiązanie Fitness Online


Ćwiczenia dają energię i chce się do nich wracać! trener

Tak wygląda trening w klubie Fitnesstronic

Nie musisz nigdzie wychodzić, gotowy plan treningowy jest przygotowany na cały miesiąc.

Nasi klubowicze oceniają swoje treningi bardzo dobrze i opisują swoje osiągnięcia w walce tkanką tłuszczową - Przekonaj się i sprawdź TU

12 programów treningowych fitness i ponad 200 filmów-ćwiczeń!


program trenigowy

Ćwiczysz oglądając swój trening w pełnym wymiarze czasu

Trening trwa w zależności od wybranego programu 30-50-60 minut!

Przystąp do treningu od razu bez konieczności konsultacji z trenenem

Możliwość samodzielnego dobierania ćwiczeń w wybranym treningu z puli ponad 200 nowoczesnych ćwiczeń fitness

Aktywnie ćwicząc bierzesz udział w Rankingu Fitnesstronic i zdobywasz nagrody

Jak to działa - 4 kroki do sukcesu


pierwszy krok
To proste, po rejestracji wybierasz na stronie odpowiedni program treningowy
drugi krok
Przebierasz się na sportowo, rozkładasz matę, łapiesz wodę i recznik
trzeci krok
Odpalasz swój trening i ćwiczysz oglądając filmy treningowe opracowane specjalnie dla Ciebie
czwarty krok
Po ćwiczeniach zapisujesz wyniki powtórzeń w swoim terminarzu na stronie i cieszysz się resztą dnia

Konsekwentnie wykonując trening, możesz byc pewien że zapracujesz na zgrabną sylwetkę!

rozpoczęcie ćwiczeń

Programy Treningowe Fitnesstronic


Przystępując do Fitnesstronic wybierasz program treningowy i angażujesz się na 28 dni. Zestaw ćwiczeń w każdym programie treningowym rozpisany jest na 7 dni i powtarza się cyklicznie przez 4 tygodnie(28dni) tworząc jedną fazę Fitnesstronic.

Jak długo trzeba ćwiczyć aby osiągnąć sukces


W ciągu miesięcznego treningu na Fitnesstronic schudniesz i poprawi się Twoja Kondycja! Po ukończeniu treningu na pewno będziesz chcieć więcej! Dlatego oferujemy Ci 4 fazy trenigowe dla każdego programu tworzące Cykl Treningowy.
Wszystko odbywa się automatycznie, skupiasz się jedynie na ćwiczeniach i uważasz na swoje wyniki. Po ukończeniu fazy treningowej osiągasz następny poziom zaawansowaniana, wówczas system zaproponuje Ci wybór następnej fazy treningowej, trudniejszej i bardziej wymagającej. Z każdą ukończoną fazą treningową zyskujesz dostęp do nowych fantastycznych programów treningowych.

Programy Fitnesstronic składają się na 4 fazy treningowe (4x28dni)


Gdy ukończysz 4 fazy treningowe kończy się Cykl Treningowy. Jeśli uznasz, że twoja sylwetka i nowy sportowy styl życia to jest właśnie to, możesz przystąpić do kolejnego Cyklu treningowego. Warto ćwiczyć z Fitnesstronic, zwycięzcy roku treningowego otrzymają nagrody rzeczowe. W zależności od osiągniętych wyników możesz trafić do Sali Chwały gdzie honorowe miejsca zajmują zasłużeni klubowicze Fitnesstronic.
Warto ćwiczyć z nami, dzięki profesjonalnym treningom Fitnesstronic przede wszystkim zyskujesz zdrowie i zgrabną sylwetkę! Stajesz się silnym i szcześliwym człowiekiem, a poza tym dostajesz od Fitnesstronic prezenty i należysz do społeczności Klubu Fitnesstronic.

Jak wybrać Program Trenigowy...


panel treningowy MÓJ PANEL TRENINGOWY to Twoje najważniejsze miejsce w naszym Klubie. Tutaj znajdują się filmy treningowe, harmonogram Twojego programu treningowego, dokładny opis wszystkich ćwiczeń w Twoim programie treningowym i przede wszystkim tabela punktowa, w której zapisujemy FIT PUNKTY czyli wykonane ćwiczenia.

Jeżeli jest to twoje pierwsze wejście do Panelu, wówczas należy wybrać program treningowy. Wybór programu treningowego to kluczowa sprawa, należy dokładnie zapoznać się z opisem programów treningowych i ćwiczeniami jakie w nich występują. Program treningowy jest ściśle przypisany do konkretnych dni w kalendarzu, warto przemyśleć kiedy wypadają dni przerwy, a kiedy dni ćwiczące w danym programie treningowym.
Wybranie programu treningowego spowoduje automatyczne rozpisanie harmonogramu ćwiczeń na 28 dni.
Od tej pory zegar został włączony, program ćwiczeń jest ściśle przypisany do konktretnych dni.

Istnieją dwie motody ćwiczenia.
- Oglądając ciągłą sekwencję filmów treningowych, wyświetlającą ćwiczenia jedno po drugim. (zalecane)
- Oglądając indywidualnie filmy treningowe, klikając nazwy ćwiczeń po kolei i wykonywując zaplanowane serie powtórzeń.

kalendarz

Ważna jest data rozpoczęcia swojego treningu


Z uwagi na prawidłowy i zrównoważony rozwój naszych mięśni, każdy program posiada dni przerwy, które umieszczone są pomiędzy dniami ćwiczącymi w ciągu tygodnia. Dni przerwy są bardzo ważne w każdym treningu ponieważ właśnie podczas odpoczynku mięśnie regenerują się i stają się silniejsze. Większość programów ma system naprzemienny w ciągu tygodnia( trenign - przerwa - trening)

Przed rozpoczęciem każdej fazy treningowej klubowicz wybiera datę rozpoczęcia. Wybierz dzień, w którym najlepiej pasuje ci rozpocząć wybrany trening. Nie skupiaj się na pierwszym dniu, w którym chcesz ćwiczyć. Pierwszy dzień treningu ustal analizując cały swój tydzień i porównaj go z harmonogramem programu treningowego. Należy zastanowić się i tak wybrać datę rozpoczęcia treningu, aby dni treningu wypadały w te dni, które najbardziej pasują do twojego harmonogramu codziennych zadań.

cykl treningowy
Cykl Treningowy to 4 fazy treningowe,
a wiec(4x28 dni)
cykle
Jedna Faza treningowa to jeden program.
Każdy program rozpisany jest na 28 dni

Więcej szczegółów o tym jak ćwiczyć na Fitnesstronic...


Nasze programy zbudowane są w oparciu o założenia Akademii Medycyny Sportowej Stanów Zjednoczonych(ACSM). Programy treningowe Fitnesstronic są sprawdzone i przetestowane przez naszych instruktorów. Programy są ułożone tak aby były jak najbardziej uniwersalne, aby intensywność i systematyczność ćwiczeń była zrównoważona dla przeciętnego dorosłego człowieka.
Optymalnym okresem intensywnych ćwiczeń wg. ACSM jest cykl treningowy 4-5 m-cy. Faza treningowa składa się z 28 dni treningowych. Cztery fazy treningowe tworzą pełny 4-miesięczny Cykl Treningowy w programie Fitnesstronic.
Z każdą fazą treningową, przy systematycznym treningu klubowicz powinien czuć się silniej, pewniej i mocniej. Kwestią indywidualną jest w jakim stopniu odczujesz poprawę swojej sprawności, czy poprawę wyglądu sylwetki.

sala chwały

System motywujący - Poziom zaawanowania Klubowicza


Ukończenie każdej fazy treningowej honorowane jest awansem użytkownika na kolejny poziom Fitnesstronic. Po ukończeniu pierwszej fazy treningowej klubowicz awansuje na poziom 2, po ukończeniu 2 fazy treningowej zdobywa poziom 3, następnie poziom 4. Gdy klubowicz ukończy 4-tą fazę treningową będzie to równoznaczne z zakończeniem Cyklu treningowego Fitnesstronic. Ukończenie Cyklu Fitnesstronic honorowane jest zaszczytnym miejscem w Sali Chwały Fitnesstronic i złotą gwiazdą widoczną przy loginie Klubowicza. Jest to wszystko zabawa ale jakże miło być wśród najlepszych i do tego cieszyć się osiągniętym sukcesem Fitness :)

workout

Następny trening jest trudniejszy, a każda faza treningowa inna


Jak już wiesz w Cyklu Fitnesstronic są 4 fazy treningowe, trening w danej fazie trwa 28 dni. Po ukończeniu fazy treningowej automatycznie proponujemy Ci rozpoczęcie następnej fazy treningowej. Trening w Cyklu Fitnesstronic powinien być progresywny i powininien różnić się od poprzedniego, stopniem trudności, ilością powtórzeń i serii, rodzajem ćwiczeń oraz ilością dni ćwiczeń.
Na przykład dla programu treningowego START, każda faza programu jest bardziej zaawansowana od poprzedniej. Po ukończeniu I fazy treningowej START Klubowicz otrzymuje dostęp do Fazy II programu itd.
Dopuszczalne jest wybieranie dowolnych programów treningowych niezależnie od stopnia zaawansowania Klubowicza na Fitnesstronic.

Jak rozumieć serie i FIT PUNKTY (ilości powtórzeń)


W programie, dla każdego ćwiczenia ustalona jest optymalna ilość powtórzeń i ilość serii. Zawsze staraj się wykonywać dokładnie tyle powtórzeń ile jest zapisane w twoim programie.
W kolumnie "PLAN" jest wpisana ilość serii i suma powtórzeń do wykonania. Dla przykładu, jeżeli ćwiczenie FLASH ma wpisane 2 serie i sumę 60 powtórzeń, to znaczy że w twoim treningu trzeba wykonać 2 serie ćwiczenia po 30 powtórzeń. Te powtórzenia umownie nazywamy FIT PUNKTAMI. Dla przykładu: 30 przysiadów to 30 Fit Punktów. Przy Rozgrzewce umownie za jej wykonanie dodajemy 100 Fit Punktów, podobnie jak na rozluźnieniu ( COOL DOWN) również 100 Fit Punktów Po skończeniu treningu obowiązkowo wpisuj w pole "WYKONANIE"  dokładną ilość powtórzeń jaką wykonałeś dla danego ćwiczenia i kliknij "DODAJ MOJE POWTÓRZENIA"
Jeżeli ilość powtórzeń i serie w twoim programie są zbyt łatwe i możesz śmiało robic więcej, TO SUPER! wykonuj więcej i zapisuj dokładnie swoje wyniki. W następnej fazie treningowej będzie zdecydowanie trudniej. Jeśli nie potrafisz wykonać zaplanowanej ilości powtórzeń i serii dla ćwiczenia, bo Twoja kondycja Ci na to nie pozwala, NIE PRZEJMUJ SIĘ ! wykonuj tyle ile możesz i zapisuj dokładnie wyniki. Niech wartości z programu staną się dla Ciebie wyzwaniem i celem do osiągnięcia w następnej fazie treningowej. W skrajnych przypadkach jeżeli absolutnie nie odpowiadają Ci ilości powtórzeń i serie dla ćwiczeń, możesz poprosić trenera o ich zmianę. Wystarczy napisać o tym w formularzu kontaktowym na stronie Swojego Treningu. Po skończeniu treningu obowiązkowo wpisuj w pole "WYKONANIE"  dokładną ilość powtórzeń jaką wykonałeś dla danego ćwiczenia i kliknij "DODAJ MOJE POWTÓRZENIA"
Pamiętaj, że każde powtórzenie się liczy, jeżeli danego dnia nie udało Ci się wykonać zaplanowanych np. 60 brzuszków, a zrobiłeś 55, to warto być dokładnym i wpisać 55 w rubrykę "WYKONANIE" To pomoże ocenić twoje możliwości, a w przyszłości łatwo ocenisz swój postęp w rozwoju sprawności fizycznej. Nie wolno wpisywać w pole "WYKONANIE" ilości powtórzeń, których nie wykonano. W ten sposób nie osiągniesz dobrych wyników sportowych. Wpisując nieprawdziwe i zawyżone ilości powtórzeń w pole "WYKONANIE" psujesz sobie statystyki, a twoja pozycja w rankingu jest nie prawdziwa. Zawyżając swoje statystyki możesz narazić się na utratę konta w Klubie Fitnesstronic.

Punkty Charyzmy 30


Punkty charyzmy to punkty zdobywane za poszczególne aktywności klubowicza. To punkty, które mówią o zasługach klubowicza o tym jak instensywnie ćwiczy, jak bardzo jest zaangażowany w swój trening. Na początku każdego roku punkty charyzmy zamieniamy na darmowe fazy treningowe. Za każde zdobyte 30 punktow charyzmy Klubowicz otrzymuje jedną fazę treningową. Reszta punktów charyzmy z różnicy zostaje przepisana na następny rok.
Punkty charyzmy można zdobyć w następujący sposób:

Test Kondycyjny 10


Test kondycyjny to test sprawności fizycznej. Punkty pokazują ile cykli ćwiczeń wykonał w swoim teście Klubowicz. Każdy klubowicz może wykonać test kondycyjny w swoim Panelu Treningowym aby sprawdzić jaką ma kondycję. Tabela z referencyjnymi wynikami jest załączona w panelu treningowym. Wyniki testu widoczne są przy loginie klubowicza w rankingu i galerii zdjęć. Wynik testu nie ma wpływu na pozycję klubowicza w Rankingu.

Ranking Klubowiczów Fitnesstronic


Na stronie RANKING odnajdziesz klasyfikacje klubowiczów uczestniczących w programach treningowych Fitnesstronic.
Każdy klubowicz bierze udział w motywującej sportowej rywalizacji. Uzupełniając swój codzienny harmonogram i zaznaczając wykonanie treningu, klubowicz wspina się po drabince w klasyfikacji Generalnej. Na koniec roku wybieramy najlepiej ćwiczących klubowiczów i rozdajemy nagrody. Najlepsi klubowicze trafiają do
SALI CHWAŁY Fitnesstronic i dają motywację innym klubowiczom w realizacji swojego celu.


Jeśli masz dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiemy napisz do nas: office@fitnesstronic.com