Ćwiczenia dają najlepsze efekty, jeśli wykonujemy je regularnie. Intensywny wysiłek od czasu do czasu nie przyniesie takich rezultatów, jak nawet krótszy, ale systematycznie przeprowadzany kilka razy w tygodniu trening. Zobacz, jakie niesie ze sobą korzyści! 1567

Dla zdrowia

Ćwiczenia wzmacniają system naczyniowy i sprawdzają, że natleniona krew jest oczyszczana ze złogów tłuszczowych. Dzięki nim zwiększa się również liczba naczyń krwionośnych. Poprawia się ciśnienie, a także krążenie krwi. Zwiększa się również wydolność serca, przez co za każdym uderzeniem możliwe jest przepompowywanie większej ilości krwi. Ćwicząc, ciało potrzebuje większej dawki tlenu, więc płuca pracują ciężej. Dzięki temu sprawniej oddychamy, nie tylko podczas treningu, ale również wtedy, gdy odpoczywamy. Aktywność fizyczna poprawia również perystaltykę jelit oraz przyspiesza przemianę materii.

Dla sprawnego ciała

Regularne ćwiczenia zwiększają siłę i wytrzymałość mięśni. Dzięki temu łatwiej jest nam wykonywać codzienne czynności, wolniej się męczymy. Zwiększa się również elastyczność stawów i ich zakres ruchów. Poprawia się gęstość kości, zmniejsza ryzyko ich złamania. Dzięki treningom zyskujemy lepszą kondycję, a tym samym lepiej czujemy się na co dzień.

Dla sylwetki  

Aktywność fizyczna wpływa bardzo pozytywnie na naszą sylwetkę. Przy odpowiedniej diecie pomoże nam zrzucić nadprogramowe kilogramy, jeśli takie posiadamy. To również sposób na ujędrnienie ciała, zwiększenie elastyczności skóry oraz pozbycie się cellulitu. Regularne treningi pozwolą nam osiągnąć atrakcyjnie wyglądającą, wyrzeźbioną sylwetkę.

Dla lepszego samopoczucia

Podczas ruchu wydzielają się tzw. „hormony szczęścia”, czyli endorfiny, dzięki czemu sport wprowadza nas w doskonały nastrój. Ćwiczenia pozwalają nam się odstresować i dają nam zastrzyk energii. Regularne treningi pozwolą nam mieć lepszy nastrój i więcej siły na co dzień.

Oferty klubów fitness znajdziesz na lavito.pl – znajdź najlepsze zajęcia w swojej okolicy!

Regularny trening to podstawa!

Post navigation