Rozpoczęcie wiosennego treningu może oznaczać stratę wagi, ale również ubytek w naszym portfelu. Musimy przecież zainwestować w nową garderobę, sprzęt, karnet na siłownię, rower, zdrową żywność i wiele innych niezbędnych rzeczy. Jeśli walczycie nie tylko z wagą, a także budżetem – znajdziecie tu kilka cennych wskazówek.shutterstock_104767472

1. Zacznij z tym co masz

Zaczynając trening nie od razu musimy wymieniać całą garderobę czy sprzęt. Warto zacząć od tego co mamy w szafie. Z czasem, wybierając odpowiedni trening, będziemy wiedzieć jaka odzież czy akcesoria będą nam potrzebne. Możemy wtedy dokupić brakujące elementy.

2. Nie kupuj wszystkiego na raz

Jeśli zaczynasz tracić na wadze, nie kupuj w euforii 4 par nowych spodni. Bardzo możliwe, że zrzucisz jeszcze troche kilogramów. Kup nie więcej niż 1-2 dodatkowe pary i czekaj na kolejne efekty. Pamiętajmy, że każde kolejne zakupy będą tylko przyjemnością.

3. Nabierz odwagi

Wzory i kolory poprawiają humor i zachęcają do ćwiczeń. Mając na sobie ciekawy outfit w motywujących, żywych kolorach od razu nabierzemy ochote na trening. Czerń i szarość są ponadczasowe i możemy mieć je również w zestawie, zmieniając inne elementy. Kombinujmy z zestawieniami. W sporcie wiele chwytów jest dozwolonych, również te modowe.

4. Kupuj w różnych miejscach

Nie kupuj wszystkich elementów w jednym sklepie. Sieciówki oferują wiele modnych zestawów, jednak w wielu sklepach internetowych możemy znaleźć o wiele ciekawsze modele i to w lepszych cenach. Ten ruch nie tylko utrzymuje motywację, ale zapewni, że nie kupimy zbyt dużo odzieży w jednych rozmiarze.

5. Szukaj promocji

Sklepy kuszą nas promocjami, rabatami i wyprzedażami. Zarówno stacjonarne jak i internetowe. W sieci, na stronach z zakupami grupowymi, kuponami rabatowymi znajdziemy prawdziwe perełki. Szukając na przykad kodów rabatowych warto zajrzeć na stronę Kupon.pl. Mamy dostęp do wielu produktów w tym samym czasie. Oszczędzamy czas i pieniądze, które przeznaczyć możemy między innymi na dalszy trening.

Smart budżet dla treningu

Post navigation